Přístrojová lymfodrenáž

Obsah článku

Přístrojová lymfodrenáž se v posledních letech stala známou a oblíbenou. Lymfatický systém hraje významnou roli vzhledem k pocitu zdraví, je nedílnou součástí imunitního systému, podílí se na transportu živin a tělních tekutin. Jedním z významných nástrojů jak podpořit lymfatický systém je kromě manuální lymfodrenáže také přístrojová lymfordrenáž.

Jak napomáhá přístrojová lymfodrenáž Vašemu zdraví?

1. Zlepšení toku mízy

Přístrojová lymfodrenáž používá kompresi pomocí nafukováním vzduchových komor a tak jemně stimuluje tok lymfy. Tlak je rytmický, pomalý a přerušovaný a napomáhá celkové cirkulaci lymfy. Tím napomáhá odstraňování toxinů, zplodin metabolismu a otoku ve tkáních. Lymfatický systém funguje jako drenážní systém pro mízu z tkáňového moku a metabolity buněk, který pracuje díky tomu, že kvůli propustnosti kapilár mohou vést lymfatické cévy i makromolekulární látky, např. protein.

2. Podpora imunity

Lymfatický systém je za normálních okolností základem pro zdravý imunní systém. Přístrojová lymfodrenáž podporuje efektivitu mízní drenáže, napomáhá transportu imunitního systému, jako jsou lymfocyty a makrofágy. Takto zvýšená cirkulace imunitních buněk podporuje imunitní systém, zvyšuje jeho efektivitu and zlepšuje boj s infekcí, nemocemi pomáhá u chronických onemocnění.

3. Podpora při lymfedému

Přístrojová lymfodrenáž se při managementu lymfedému často stává nedílnou součástí. Pravidelné použití přístrojové lymfodrenáže pomáhá redukci lymfedému a usnadňuje používání kompresního prádla, zlepšuje kvalitu života u pacientů žijících s lymfedémem.

4. Urychlení hojení a zotavení Healing and Recovery

Lymfatický systém hraje během hojení po úrazech a operacích klíčovou roli. Manuální či přístrojová lymfodrenáž pomáhá lymfatickému systém a urychluje tak proces hojení. Snižuje otok, snižuje dobu hojení a urychluje dobu rehabilitace. Zárověň se často využívá také k rychlejší regeneraci po sportovních výkonech a podobně.

5. Zdraví a krása pokožky

Lymfatický systém se významně podílí na udržování zdravé a krásné pokožky. Zpomalený lymfatický systém způsobuje stagnaci toxinů a produktů metabolismu, které může vést k matné pokožce a kožním problémům. Lymfodrenáž napomáhá k čisté, vitální a zdravé pokožce, zlepšuje celulitidu a celkovému pocitu zdraví.

Závěrem

Lymfatická pumpa má mnoho výhod pro zdraví a vitality. Zlepšuje tok mízy, podporuje mízní systém celkově, zlepšuje funkci imunitního systému, podporuje a urychluje hojení, snižuje dobu rekonvalescence po úrazech a operacích. Dále napomáhá zotavení po sportovních výkonech a navozuje pocit vitality. Použití manuální nebo přístrojové lymfodrenáže můžeme vřele doporučit.

Návštěva Prague Physical Therapy

Pro individuální pomoc se objednejte na fyzioterapeutické vyšetření zde. Vyšetřujeme osobně i online. Těším se na Vás, Magdalena Pertoldová.

Sdílejte tento článek:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Další články
Cvičení DNS

Co je to DNS cvičení? DNS je zkratka pro cvičení na základě Dynamické Neuromuskulární Stabilizace. Jedná se o koncept, který se využívá jak pro diagnostiku,

Zobrazit článek »
Cvičení Pilates

Metoda Pilates Metoda Pilates je systém cvičení pro tělo a mysl založený Josephem H. Pilatem na počátku 20. století. Při vytváření své metody čerpal Pilates

Zobrazit článek »